Rezervace Omítek a návštěv Vaší stavby
Mobil: 775 300 000, Po - Pá 7:00-18:00 hod

Anhydritové podlahy nebo betonové podlahy, kterou si vybrat?

Anhydritové podlahy nebo betonové podlahy, kterou si vybrat?

Přesně to nám znělo v hlavě v roce 2008, když jsme po koupi rodinného domu řešili jestli v domě, který měl 11 let, nově a opět udělat betonovou podlahu nebo zvolit něco jiného?

Betonová podlaha, byla rozpraskaná také pod dlažbou. Navíc, když jsme ji chtěli vyjmout a jen dolít pod pár kachličkami rozsypala se.

I my laici jsme poznali, podle barvy, že zedníci šetřili, ale bohužel na špatném místě. To už nic neříkám o karisíti, která nebyla uprostřed betonu, ale ležela na hurdiskách.

Bylo rozhodnuto ….

Betonová podlaha musí z domu pryč.

Naši sousedé viděli, že se z našeho „nového domu“ práší, viděli kontejnery na suť, jak se střídají jako na běžícím pásu. Každou chvíli jsme při odkrývání dlažeb a obkladů našli překvapení.

Tu v podobě zkamenělin cementu a tady zase kusy hlíny v betonu. Občas kus papírového pytle nebo hroudu cementu střídala nesoudržné kusy.

Z vyprávění sousedů jsme se dozvěděli, že zedníci kteří dům stavěli. Byli jak z filmu s panem Lorencem, kdy jeden a chvílemi dva pracovali a zbytek popíjel pivo, četl si či kouřil cigarety když mezitím nepil kafe.

Naše rozhořčení si zřejmě dokážete představit. Dnes už víme, na co se dívat než se rozhodneme pro koupi domu.

Materiál na pokládku podlah

Pravidelně večer co večer, po práci na stavbě, když jsem si sedl k počítači a hledal vhodný materiál, ptali jsme se mezi známými a přáteli jaké mají zkušenosti? Tak jsme se postupně dozvídali i jejich zkušenosti.

Anhydritové podlahy

Byly v roce 2008 poměrně ještě málo známé. Její vyšší pořizovací cenu, když pominu zastánce betonu, kteří tvrdili, že se pod vlivem vlhkosti rozpadne. Ale o tom si ještě povíme v dalších příspěvcích, které i Vám ukáží jaké chyby v přípravě mohou i Vaši stavbu prodražit o statisíce a na několik měsíců zpomalit či zastavit.

Anhydritové podlahy již tehdy převažovala řadou pozitiv, které jsme si s časem ověřili taky.

Betonové podlahy

Krom problémů s rovinou a potřebě stěrkování podlah má i další rizika, které neovlivníme i když budu stát zedníkům za zády. Dejme tomu, že si beton namícháme sami, vybereme si firmu nebo seženeme lidi sami.

Při pokládce karisítí do betonu se může opět stát, že půjdou ke dnů a pak nás za dalších 5-10 let čeká opět vysekat je a vyvézt na skládku.

Cementové podlahy

Líbilo se nám že tolerance rovinnosti je do 2 mm na 2m. Bohužel byl červen, teplo bylo každý den přez den vyšší a vyšší. Rozhodně se nám nelíbila představa dilattovat co 35 m2 a když mně technik upozornil na možnost, že podlaha popraská a nadzvedne se v rozích … zamítli jsme ji taky.

Takže jsem byli zase více méně na začátku – u „A“ anhydritové podlahy.

Díky tomu, že jsme si připravovali společně s odbornými firmami spoustu věcí sami byli jsme schopni pozměnit i skladbu izolací a s přispěním zkušeností statika se nám podařilo vyřešit i pokládku podlahového topení, které muselo prostupovat „I“ íčkovými nosnými profily, kde byly umístněny hurdisky.

anhydritové podlahy jsou spolehlivější než betonové podlahyKvalita anhydritové podlahy po 9ti letech

Ani dnes, po více než 9 letech, nám podlahy nepraskly. Naše rozhodnutí zdravým selským rozumem, pro dražší a kvalitnější řešení, se s ohledem času ukázalo ve své podstatě jako ta levnější varianta, která nám ušetřila čas a další vícenáklady nejen za stěrkování.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.